John Doe

If you want to make your dreams come true, the first thing you have to do is wake up.

Mary Taylor

You can have anything you want if you are willing to give up everything you have.

Youth football: results of matches on Saturday, October 8 – La Queida

Posted by

wedge – Among the matches played on Saturday, October 8, the first success of Brazil U19 stands out, with a 2-0 victory over Pont Donaz, while Fossano is located at the Fado Stadium. The Centallo-Cuneo derby doubled for rossoblù, with full points in the under-16 and under-19, the first success of 2009 at the Cuneo 1905 Olmo thanks to the goal on Saluzzo.

National Under 19, Group A – Round 4 results

Vánez – Casal 2-0

Legourna-Asti 1-0

Vado-Fossano 3-2 (2 Berruti, Pesenti – V; Tarsitano, Viglietta – F)

Pro Vercelli – Dirtona 1-0

Chizola Cherry 1-4

Bra-PDHAE 2-0 (2 Verderone)

Sestri Levante – Sanremis 5-1

Regional U19, Group C – Round 4 results

Alba Calcio Candiolo 0-4 (Alimo, 2 Gicelli, Lagana)

Monrigal – Carmagnola 3-0 (2 Odasso, Sjvoli)

Saviglianese-Trofarello 8-1 (2 Curti, 4 Ceccotti, Simondi, Cukaj – S; Paire – T)

Cheraschese-Valle Po 3-0 (2 Manfredi, Sankosaj)

Carignano Alpsi 0-0

Centallo-Cuneo Olmo 2-1 (Bottero, Giraudo – Ce; Kouyate penalty – Cn)

Rurites-Saluzzo 1-0 (Chitori)

Regional U-16, Group C – Round 4 results

Cuneo Olmo Centalo 1-2 (Zabina – M; Marchisio – CN; Bergia – C)

Pinerolo-Salice 7-0 (Decolombi, Salvatore, De Marinis, Salvai, Mulas, Pandolfi, Rivetti)

Bra-Caraglio 3-4 (Karmia, Adamonis, Reno, Rivero – C; 2 Samoni, Valeriani – B)

Biborg Chisola 0-5 (Tarco, 2 Verazza, 2 Fiore)

Nichelino Hesperia-Saviglianese 2-4 (2 Perrone – N; Olivero, Neri, Masino, Thioune – S)

Alba Calcio Rurites 4-2 (Trinciro, Astigiano, Mazza, Bossi – A; Faira, Macagno – R)

Football Zone Alba Roero-Cherachis 5-2 (2 Ferraro, 2 Merca, Gili – A; Napoli, Di Francesco – C)

Regional U-14, Group C – Day 4 Advance

READ  Football, Serie A Yellow Bologna-Inter: Will Rousseaubel’s online roster cost 0-3?

Bedona Football Zone Alba Roero 0-3 (Loscalzo, Martini, Negro)

Comiana-Sales 1-0 (Mitarotunda)

Psr Grogliasco Chisola 0-6 (2 Carly, Sutil, Patrono, De Luca, Bucci)

Cuneo 1905 Olmo Saluzzo 7-0 (3 Poliuto, Carranta, Poaglio, Nicola, Milan)

Centallo-Nichelino Hesperia 3-3 (Olivero, Ravera and Samaritano penalty kicks)

Governorates under 19, Group A – results of the third day

Scarnafegi – Langa Calcio 3-0

Ginola Marini Youth 2-2

Pinarzole – Piazza 4-0

Sporting Bandit Dogliani 2-6

Sporting Cavallermaggiore – Alba Roero 0-4

Football Academy Alba Cortemilia 0-2

Caro Magliano Albi Montantis 7-1

Governorates under 19, Group B – Results of the third day

MG Centallo-Pedona 0-5

Olympic Saluzzo Azzurra 1-2

San Sebastiano Caraglio 4-1

San Benigno Boves 2-0

Valvaretta – Bosca 2-2

Pro Dronero-Valle Stura 5-1

Likes Brenta Seva Bisalta 2-1

Under 17 counties, the third day in advance

Valvaretta – Caro Magliano Albi 1-3

Governorates under 16 results for the third day

Saluzzo Pro Dronero 6-0

San Benigno Fossano 0-7

Santostefanez-Monrigal 1-2

Azure Albizi 1-6

Busca-Revello 3-3

Boves-Benarzole 2-3

Langa Football – Ginola Youth 0-2

Prefectures under 15, Group A – 3rd day progress

Sumareva Perno-Penez 2-0

Marine Albis 2-7

Thieves Dogliani-Sporting 0-2

Prefectures under 15, Group B – 3rd day progress

Murazzo-Po Valley 0-14

Sant Albano – Saviglianes 0-1

Valvaretta Boves 0-1

Prefectures under 14, Group A – 3rd day progress

Racco ’86 – Langa Calcio 7-2

Cheraschese-Beiborg 6-0

Governorates under 14, Group B – Advance Day 3

Bisalta – Bosca 0-4

Caraglio Monrigal 0-2

Axilium Kunio Tarantasca 4-1

Bovis Polysportiva Olmens 5-1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *